Akcja Sprzątanie Świata

Tegoroczna akcja sprzątania świata odbywała się pod hasłem „Ziemia w Twoich rękach”. Podobnie jak w latach minionych nasze gimnazjum przyłączyło się do tej ogólnoświatowej akcji. W piątek 19 września, na dwóch ostatnich godzinach lekcyjnych uczniowie pod opieką nauczycieli, zaopatrzeni w worki na śmieci i rękawiczki wyruszyli na wyznaczone im rewiry.

Mieszkańcy Siechnic i Swiętej Katarzyny mogli zobaczyć młodzież sprzatającą chodniki, trawniki i zarośla. Podczas akcji uczniowie posprzątali tereny wokół Gimnazjum w Siechnicach. oraz ulice: Jarzębinową, Modrzewiową, Zacisze, Świerczewskiego, Ogrodniczą, Gimnazjalną, Kwiatową i Henryka III.

Natomiast w Świętej Katarzynie gimnazjaliści posprzątali tereny przylegle do ulic: Topolowej, Bema, Dąbrowskiego, Głównej, Lipowej, Żernickiej, Bukowej, Kasztanowej, Wiśniowej, Różanej, Sadowej, Strażackiej, Orzechowej, Brzoskwiniowej, Kalinowej, Leszczynowej, Aroniowej, Żeromskiego i Kolejowej. Po złożeniu worków w wyznaczonym miejscu uczniowie rozeszli się do domów.