49 Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans

Dopiero początek roku szkolnego a Klub Miłośników Muzyki i Sztuki już rozpoczął swoje podwoje od Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans. Dnia 13 września 2014 r. udaliśmy się do Kościoła pw. św. Marii Magdaleny we Wrocławiu, na koncert najmłodszych wykonawców tegorocznego festiwalu zatytułowany Musica di Gioia. W południe szykownie ubrani, wraz z opiekunkami p. Iwoną Morawską-Kuchno i p. Elżbietą Chyży zajęliśmy miejsca w katedrze i wsłuchaliśmy się w śpiewy zespołu wokalnego "Rondo" Szkoły Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu, Chóru Chłopięcego NFM oraz grę słynnej dziecięcej Orchestry Suzuki di Torino. Choć repertuar wykonywany przez nich nie należał do łatwych został nagrodzony wielkimi brawami. Chórzystami i orkiestrą dyrygowali Lee Robert Mosca i Małgorzata Podzielny. Koncert trwał około 2 godzin. Muzyka odbiegała od naszego gustu, jednak bardzo nam się spodobała i wywarła na nas duże wrażenie. Po występie wybraliśmy się jeszcze na krótki spacer po rynku i coś przekąsić. Czas upłynął nam w bardzo miłej atmosferze.