Ośrodek Badań Podstawowych Projektów i Wdrożeń Ochrony Środowiska i Biotechnologii "OIKOS" w Świętej Katarzynie
Ośrodek Badań Podstawowych Projektów i Wdrożeń Ochrony Środowiska i Biotechnologii

Uczniowie z klasy 2b mieli okazję odwiedzić Ośrodek Badań Podstawowych, Projektów i Wdrożeń Ochrony Środowiska i Biotechnologii ,,OIKOS" w Świętej Katarzynie.

Dzieci poznały pracę laboranta, który bada próbki środowiskowe. Same także zamieniły się w pracowników laboratorium - badali i określali za pomocą papierków lakmusowych pH roztworu. Dzięki uprzejmości pani Iwony Bielańskiej i innych pracowników, uczniowie zbadali poziom hałasu, jaki sami potrafią  wygenerować za pomocą swoich strun głosowych:). Oprócz hałasomierzy, obejrzeli także urządzenia do pomiaru drgań i oprzyrządowanie do sprzętu pomiarowego. Ogromną atrakcją była dla dzieci możliwość obserwacji doświadczeń, jakie przeprowadzili pracownicy laboratorium oraz wizyta w pracowni metali. Pracownicy ośrodka zadbali nie tylko o miłą atmosferę, ale także o bezpieczeństwo dzieci. Uczniowie zastosowali się do wszystkich zasad obowiązujących w laboratorium.

Dziękujemy za umożliwienie nam tej wizyty i za profesjonalne podzielenie się swoją wiedzą!

Działanie realizowane w ramach projektu, pn. ,, Ekolekcje w ławce i na trawie" dofinansowanego z programu,, EKOPRACOWNIA - zielone serce szkoły" ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.