14 marca - Światowy Dzień Liczby π w naszej szkole

Liczba π to stała matematyczna równa ilorazowi obwodu koła do jego średnicy, która w przybliżeniu wynosi 3,14. Z tej okazji dzień 14 marca został ustalony jako Światowy Dzień Liczby π, jako że marzec to trzeci miesiąc roku i 14 dzień, czyli dwie pierwsze cyfry po przecinku tej liczby.

Nasza szkoła również uczciła ten dzień. Z tej okazji odbył się u nas konkurs matematyczny
w dwóch kategoriach wiekowych:

- matematyczno- plastyczny (plakat z liczbą π- wykonany techniką dowolną, również 3D) dla uczniów klas IV- VI

oraz

- drużynowy konkurs wiedzy o liczbie π dla uczniów klas VII- VIII SP oraz III klas gimnazjum

(konkurencje: plakat, test wiedzy, wyraz z „pi”, zadania z liczbą π, rozwinięcie dziesiętne liczby π z pamięci)

Oto wyniki:

Kategoria: klasy IV- VI

I miejsce- Filip Michalski - kl. IV d

II miejsce- Wiktor Krzesaj -kl. VI b

III miejsce- Zuzanna Kacperczyk- kl. IV c

Jury przyznało również wyróżnienia dla:  Martyny Jakubiak (5a), Michała Branasa (4b), Aleksandry Biegun (6b)

Kategoria: klasy VII- VIII SP i III gimnazjum

I miejsce- Kacper Murdza i Wojciech Haładewicz - kl. III a gimnazjum

II miejsce- Samuel Lewiński i Patryk Tarasiuk -kl. III e gimnazjum

III miejsce- Anna Kaim i Dawid Miter- kl. III e gimnazjum

Uczniowie w pierwszej kategorii (za plakat) otrzymali nagrody - bon do empiku oraz wszyscy słodki upominek.

Gimnazjalistom zostaną wręczone nagrody na balu.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy (kto może J) za rok.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki matematyki: Ewelina Perkowska
i Jadwiga Dusza.

Powiązane osiągniecia