14 marca - Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

Uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Liczby Pi  na słodko. Dzieci mogły poczęstować się ciasteczkiem, jeśli znały tajne hasło: „Liczba Pi w przybliżeniu wynosi trzy czternaście”. Oprócz pysznych wypieków były również rebusy i tajemnicze wierszyki, dzięki którym można było zapisać kolejne cyfry z rozwinięcia liczby Pi. Dopełnieniem wydarzenia był konkurs dotyczący zaprojektowania nakrycia głowy, które wiązało się z obchodzonym świętem liczby Pi.

Ludolfinę, bo o niej mowa, uczniowie promowali nie tylko w murach szkoły, ale także na siechnickim rynku. Młodzież pytała i przypominała mieszkańcom naszego miasta, ile wynosi przybliżenie liczby Pi oraz częstowali ciastkami. Uczniowie byli ubrani w podpowiedzi, czyli bajeczne nakrycia głowy gdzie widniał zapis  ”. Klasy 5b i 5c przy pomocy białych kartek utworzyły symbol liczby Pi.

Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie, a w szczególności Uczniom i Rodzicom, którzy przygotowali słodkości oraz młodzieży, która wzięła udział w konkursie. 

Powiązane osiągniecia