II Finał Olimpiady Gier Planszowych IPN

zewnętrzny ogólne

W tym tygodniu w dniach 17-19 czerwca 2024, grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w II Finale Olimpiady Gier Planszowych IPN, który rozgrywany był w ramach Wielkopolskiego Kongresu Pamięci Narodowej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Naszą szkołę w tym roku reprezentowali: Szymon Teichert (2a) i Mateusz Maciejewski (4b) jako drużyna w rozgrywkach w grę “Miś Wojtek” oraz rodzeństwo Michalina Teichert (7b) i Antoni Teichert (4b) to drużyna marynarska, walcząca  w grę “ORP Orzeł”.

Oprócz 3 dni rywalizacji na uczestników Olimpiady czekało mnóstwo innych atrakcji, między innymi liczne warsztaty historyczne w ramach Wielkopolskiego Kongresu Pamięci Narodowej, wycieczka do Muzeum Broni Pancernej, integracyjne gry i zabawy. Program był bardzo napięty i niezwykle ciekawy.

Miło jest nam poinformować, że nasza drużyna “ORP Orzeł” przywiozła do Siechnic tytuł Mistrzów Polski!

Chłopcy grający w “Misia Wojtka” zajęli 12. miejsce w Polsce!

Naszym dzielnym planszówkowiczom serdecznie gratulujemy i na pewno będziemy zachęcać uczniów, aby jak najliczniej wzięli udział w kolejnych eliminacjach, bo przez granie w gry planszowe mogą przez zabawę uczyć się historii.

Zobacz relację z wydarzenia