Konkurs Ekologiczny

szkolny ogólne

KONKURS EKOLOGICZNY

W dniu 7.02.2018r już po raz drugi odbył się Szkolny Konkurs ekologiczny. Do udziału zgłosili się reprezentanci poszczególnych klas.  Każda klasa miała przygotować plakat dotyczący odnawialnych źródeł energii. Konkurs podzielony został na 2 etapy. W sumie można było uzyskać 100 punktów. Punkty z poszczególnych etapów  sumowały się.  Uczniowie rozwiązywali testy dotyczące różnych zagadnień ekologicznych (pojęcia ekologiczne/ ochrona środowiska, symbole ekologiczne, formy ochrony przyrody), oraz rebusy ekologiczne, rozpoznawali  znaki ekologiczne itd.

Po pierwszym etapie odpadły po 4 zespoły z najmniejszą liczbą punktów. Do etapu II weszło 4 zespołów. Po dogrywce najlepsze okazały się uczennice klasy 2a.

Miejsca:

I miejsce: 2a- Zofia Hajdaczuk, Weronika Kaim, Aleksandra Offman (79/100)

II miejsce: 2b -Klaudia Trzcińska, Mikołaj Wasiak, Michał Kubacki (77,5/100)

III miejsce : 3a- Bartosz Lachowicz, Rafał Szymborski, Kuba Kaczka ( 70/100)

Wygranemu zespołowi gratulujemy i życzymy sukcesów w drugim etapie. 


Zobacz relację z wydarzenia