Projekt Edukacyjny "Welcome to Ireland"

Projekt edukacyjny z języka angielskiego
"Welcome to Ireland- a short guide to the country"

W roku szkolnym 2011/2012 został zrealizowany w naszym gimnazjum projekt edukacyjny z języka angielskiego pod tytułem: "Welcome to Ireland- a short guide to the country" (Witamy w Irlandii- krótki przewodnik po kraju).

Projekt był realizowany od grudnia 2011 do marca 2012 roku pod opieką nauczyciela języka angielskiego pani Beaty Horbal.

Do projektu przystąpili uczniowie klas IIA i IIB w składzie:

  • klasa IIA - Dominik Ilkiewicz, Kamila Korasiak, Angelika Madej, Patrycja Mroczkowska,
  • klasa IIB - Michał Choinka, Karolina Kalinowska, Stanisław Kowalski, Piotr Krupa, Zdzisław Leszczyński, Sebastian Małyszek, Piotr Nowicki.

Celem projektu było poszerzenie zasobu środków językowych (leksykalnych, gramatycznych, ortograficznych, fonetycznych) i wiedzy o Irlandii, umiejętne korzystanie ze źródeł informacji w języku angielskim (np. z encyklopedii, zasobów Internetu, mediów), rozwój kreatywności, samodyscypliny i wyobraźni uczniów, doskonalenie umiejętności interpersonalnych (postawa współpracy, tolerancji i otwartości na opinie i potrzeby innych) i wreszcie publiczne przedstawienie efektów pracy własnej i grupowej.

Zadaniem uczniów było wykonanie plakatu oraz prezentacji multimedialnej na jeden (dowolnie przez siebie wybrany) spośród sześciu obszarów tematycznych:

  1. Geography of Ireland.
  2. Irish music.
  3. Famous Irish people.
  4. Irish customs and traditions.
  5. History of Ireland.
  6. Famous Irish buildings.

Po spotkaniu organizacyjnym i podpisaniu kontraktu uczniowie podzielili się na grupy i przystąpili do realizacji projektu. W wyznaczonych kontraktem terminach spotykali się z koordynatorem projektu pokazując efekty swojej pracy, analizując błędy i nanosząc poprawki konieczne do uzyskania ostatecznej wersji plakatu lub prezentacji. 

W dniu 16 marca 2012 w przeddzień Dnia Świętego Patryka, patrona Irlandii, odbył się finał projektu, którym była wystawa prac (plakatów), wspólne oglądanie prezentacji multimedialnych oraz organizacja obchodów Dnia Irlandzkiego w naszej szkole. Na korytarzach królował kolor zielony dzięki przebranym uczniom, a z głośników radiowęzła popłynęła irlandzka muzyka!