Biblioteka

Biblioteka szkolna mieści się w przestronnym, jasnym pomieszczeniu na trzecim piętrze naszego gimnazjum. Anna Tawkin, bibliotekarka, zaprasza wszystkich do odwiedzin. Na uczniów czekają lektury do języka polskiego, literatura młodzieżowa do czytania w wolnych chwilach oraz wiele potrzebnych materiałów do referatów czy opracowań. W bibliotece możesz: wybierać wypożyczać książki, uśmiechać się, czytać czasopisma, myśleć, szukać informacji, pytać, mieć spokój.

W bibliotece znajduje się: 3147 woluminów zbiorów głównych, 1448 podręczników, 102 dokumenty dźwiękowe, 80 kaset wideo i płyt CD, 88 dokumentów elektronicznych, ok. 70 tysięcy książek ze zlikwidowanej biblioteki zakładowej.

Biblioteka szkolna - godziny otwarcia:

• Poniedziałek 8:55 -13:45
  • Wtorek 8:55 -14:35
  • Środa 7:50 - 13:30
  • Czwartek 7:50 - 16:00
  • Piątek 7:50 -13:30

Regulamin biblioteki szkolnej:

1. Biblioteka służy wszystkim uczniom, nauczycielom, innym pracownikom szkoły a także rodzicom. Rodzice mogą korzystać ze zbiorów jedynie na miejscu w czytelni.
  2. Ze zgromadzonych w bibliotece książek i czasopism korzystać można:
    • wypożyczając je do domu
    • czytając lub przeglądając na miejscu.
  3. Pozycji z księgozbioru podręcznego nie wypożycza się do domu.
  4. Jednorazowo można wypożyczyć 5 książek na okres jednego miesiąca. Wyjątek stanowią podręczniki, które można wypożyczyć na cały rok szkolny oraz lektury wypożyczane na okres 2 tygodni, z możliwością przedłużenia tego terminu.
  5. Zbiory biblioteki są naszą wspólną własnością. Wypożyczone książki należy chronić przed zniszczeniem i zgubieniem.
  6. Uczeń, który zgubi lub zniszczy książkę musi odkupić taką samą lub inną przydatną dla uczniów lub nauczycieli. Może też zapłacić aktualną cenę.
  7. Wszystkie wypożyczone książki należy zwrócić do końca roku szkolnego.
  8. W bibliotece jest wolny dostęp do półek ze zbiorami.
  9. W bibliotece należy zachowywać się cicho.
  10. Do biblioteki uczniowie wchodzą bez kurtek i w obuwiu zmiennym.
  11. Do biblioteki nie można wnosić jedzenia i napoju; obowiązuje też zakaz spożywania posiłków
  12. W bibliotece obowiązuje zakaz korzystania z telefonów komórkowych oraz innych urządzeń elektronicznych rejestrujących obraz i dźwięk
  13. Uczeń, który łamie regulamin może zostać ukarany czasowym zakazem wstępu do biblioteki.

Od września 2006 r. dzięki pomocy Europejskiego Funduszu Społecznego w bibliotece działa Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej. W skład wyposażenia centrum wchodzą cztery nowoczesne komputery z szybkim łączem internetowym, urządzenie wielofunkcyjne oraz programy edukacyjne: Multimedialna encyklopedia powszechna PWN, Słowniki PWN, Atlas świata PWN. Centrum służy wszystkim, którzy poszukują informacji na zadany temat lub chcą pogłębić swoją wiedzę.