XIV Gminny Przegląd Jasełek i Zespołów Kolędniczych

18 grudnia 2014 r. już po raz czternasty mogliśmy zobaczyć zespoły jasełkowe z terenu naszej gminy. Organizatorką Gminnego Przeglądu Jasełek i Zespołów Kolędniczych od początku jest katechetka, pani Grażyna Wychowaniec. W tym roku wystąpiły czterolatki z siechnickiego przedszkola, uczniowie z klasy pierwszej i dwóch klas trzecich szkoły podstawowej w Siechnicach, uczniowie z dwóch klas trzecich z Radwanic, Zespół Teatralny z Radwanic oraz klasa pierwsza ze szkoły podstawowej z Kotowic. Najliczniejszą grupę stanowili gimnazjaliści, którzy zaprezentowali sześć przedstawień jasełkowych. Ogółem w przeglądzie wzięło udział około 300 aktorów.

Dzięki hojności sponsorów wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki i słodycze.

Występy gimnazjalistów oceniało jury w składzie:

• Pan Dyrektor Cezar Szeligiewicz
  • Ks. Jan Tomczak
  • Pani Dyrektor GCK Maria Banach
  • Pani Elżbieta Chyży - nauczycielka sztuki
  • Przewodnicząca Rady Rodziców Elżbieta Pisching

Po burzliwych obradach jury przyznało następujące nagrody:

• pierwsze miejsce zajęła klasa II A (wychowawca Magdalena Zatoń)
  • drugie miejsce zajęła klasa II C (wychowawca Mariola Ziółkowska)
  • trzecie miejsce zajęła klasa I B (wychowawca Magdalena Stawicka)
Powiązane osiągniecia