XI Dyktando Niepodległościowe

Dnia 26 października br. nasze ortograficzne asy brały udział w etapie wojewódzkim XI Dyktanda Niepodległościowego  "Po polsku o historii" , który miał miejsce w Liceum Ogólnokształcącym nr XIV we Wrocławiu.

Szkołę reprezentowali: Aleksandra Szajnoga, Paweł Węsierski, Lila Windys, Maksymilian Kozłowicz, Aniela Jaremko, Iga Uberna, Wanda Fras, Michalina Teichert i Aleksandra Juska.

Dyktando Niepodległościowe to wyjątkowy projekt edukacyjny adresowany do uczniów wszystkich typów szkół. Rywalizacja w nim to nie tylko sprawdzian znajomości języka ojczystego, ale też okazja, by przywołać pamięć o najważniejszych postaciach i wydarzeniach współczesnej historii Polski (po roku 1918). Jest to też szczególna, aktywna forma wspólnych obchodów zbliżającego się Święta Niepodległości.

Tegorocznych laureatów poznamy 7 listopada.