Wizyta dzieci z Publicznego Przedszkola im. Św. Jana Pawła II w Siechnicach w szkolnej ekopracownii

Za nami kolejna wizyta dzieci z Publicznego Przedszkola im. Św. Jana Pawła II w Siechnicach. Grupa czterolatków wzięła udział w lekcji z mikroskopami w ramach cyklu warsztatów prowadzonych w nowej sali przyrodniczej - ekopracowni. Przedszkolaki poznały budowę mikroskopu, obejrzały prezentację na temat tego, jak wygląda praca z tym urządzeniem. Największą jednak radością była dla nich możliwość oglądania pod mikroskopem różnych materiałów badawczych. Mali przyrodnicy mieli także szansę przygotować samodzielnie preparaty oraz szkiełka do badania. Po omówieniu zajęć, każdy przedszkolak otrzymał kolorowankę oraz ,,notes młodego badacza przyrody".

Mamy nadzieję, że dzieci z chęcią wezmą udział w kolejnych zajęciach!

Działanie realizowane w ramach projektu, pn. ,,Ekolekcje w ławce i na trawie" dofinansowanego z programu ,, EKOPRACOWNIA - zielone serce szkoły" ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.