Uroczyste Otwarcie EKOPRACOWNI

12 października szkoła otworzyła drzwi do EKOPRACOWNI. To nowe miejsce, dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, obiecuje być źródłem wiedzy, zrozumienia i poszanowania dla środowiska naturalnego. EKOPRACOWNIA to przestrzeń, w której dzieci będą miały możliwość zgłębiania tajemnic przyrody i zdobywania wiedzy na temat otaczającego ich świata.

W dniu otwarcia, cała społeczność szkolna chciała podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do jej powstania. Szczególne słowa uznania i wdzięczności skierowaliśmy w stronę pracowników naszej szkoły i gminy, którzy pracowali nad stworzeniem EKOPRACOWNI.

Dzieci z klas drugich przygotowały wspaniały występ zatytułowany „W BAJKOWYM ŚWIECIE EKOBOHATERÓW”. To piękne przedstawienie przyniosło ze sobą ważne przesłanie o znaczeniu ochrony środowiska i edukacji przyrodniczej. Młodzi artyści nie tylko dostarczyli rozrywki, ale również wskazali nam, jak ważne jest dbanie o naszą planetę.

W ramach uroczystości rozdano również nagrody laureatom szkolnego konkursu plastycznego „Dzień Drzewa”. Nagrodzeni uczniowie dowiedli swojego talentu i zaangażowania w promocję zielonych wartości.

Podczas tej uroczystości, z wielką dumą wyróżniliśmy również jedną osobę, która wniosła znaczący wkład w tworzenie szkolnego ogrodu. Ania Wilczek, jedna z uczennic, nie tylko angażowała się w pielęgnowanie roślin, ale także wraz z tatą wykonała piękne skrzynki, które staną się praktycznymi i estetycznymi elementami naszego ogrodu.

Na koniec wszyscy zebrani zostali zaproszeni do wspólnego przecięcia wstęgi, symbolizującej oficjalne otwarcie EKOPRACOWNI. To ważny moment, który dał nam możliwość zwiedzenia nowego centrum edukacji ekologicznej i przyrodniczej.

To jedno z wielu wydarzeń organizowanych w naszej społeczności, które promują edukację ekologiczną i przyrodniczą. Zachęcamy wszystkich do zaangażowania się w kolejne inicjatywy i konkursy, które pozwalają kształtować świadomość i dbałość o nasze otoczenie.

Cieszymy się, że mamy tak wspaniałą EKOPRACOWNIE, która stanowi krok w kierunku lepszego zrozumienia i poszanowania naszego środowiska naturalnego. Dzięki wspólnemu wysiłkowi i zaangażowaniu naszej społeczności, jesteśmy pewni, że przyniesie ona wiele wartościowych doświadczeń i edukacyjnych możliwości dla naszych uczniów.