Uczniowie z klasy 2c wystąpili w Centrum Kultury w Siechnicach

Dzieci przedstawiły 3 sztuki:

„W bajkowym świecie ekobohaterów”

„Performance do obrazu Gwiaździsta Noc Vincenta Van Gogha”

„Opowieść fantasty o krainie Drzewolandii”

W ekologicznym przedstawieniu dzieci wcieliły się w role ulubionych bajkowych postaci, a każda z nich miała okazję pokazać, jak można działać na rzecz ochrony planety. Przedstawienie odbyło się w magicznej atmosferze lasu. Czerwony Kapturek wykazał się troską o środowisko, dbając o segregację odpadów podczas swojej podróży do babci. Smerfy z kolei zaprezentowały swoje codzienne wysiłki w sprzątaniu lasu, zachęcając do dbania o czystość. Kubuś Puchatek i Królik przynieśli na scenę naturalne produkty spożywcze, promując zdrowe odżywianie i ekologiczne rolnictwo. Pinokio, Shrek i Fiona podkreślili ważność używania ekologicznych produktów kosmetycznych i opakowań, podczas gdy Królewna Śnieżka zachęcała do segregacji odpadów w swojej leśnej chatce. Pszczółka Maja zaś ostrzegła przed szkodliwym wpływem pestycydów na środowisko i ludzi. Przedstawienie zakończyło się wspólnym zaśpiewaniem piosenki z Ekopingwinkiem, podkreślającym znaczenie troski o planetę jako naszego wspólnego domu.

Dochód ze sprzedaży biletów został przeznaczony na sfinansowanie wyjazdu drużyny Hedgehogs na Światową Olimpiadę Kreatywności.

Działanie realizowane w ramach projektu, pn. ,,Ekolekcje w ławce i na trawie" dofinansowanego z programu,, EKOPRACOWNIA - zielone serce szkoły" ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i Narodowego Funduszu.