Tydzień robotyczny w SP2

Ostatni tydzień w SP2 to tydzień "robotyczny". Zaczęliśmy od naszych najmłodczych uczniów.  To one mogły zapoznać się z okularami VR, nauczyć się je obsługiwać oraz przenieść się w wirtualną rzeczywistość. Pan Witold Szymański pokazał zasadę działania okularów oraz pomagał w ich obsłudze.

W klasach 4-5 oraz 6-8 odbył się konkurs pod hasłem "Zawody robotów". Z uwagi na bardzo dużą ilość zapisanych trzyosobowych drużyn w klasach 4-5 w ramach konkursu odbyły się dwie tury- eliminacje (8.12.2023) oraz Wielki Finał (15.12.2023). Konkurencję konkursowe to: kodowanie ozobotów i zawieszanie bombek na choince, wyścig mBotów, parkowanie tyłem mBotów oraz spacer po Paryżu.  Do Wielkiego Finału zakwalifikowały się 4 drużyny: 4a, 4b, 5a oraz 5b. Pierwsze miejsce zajęła klasa 5a w składzie: Wiktoria Ciekot, Oliwia Biskupek, Iris Szczypta. Wielkie gratulacje.

W klasach 6-8 również udało się wyłonić zwycięzcę. Do Wielkiego Finału (11.12.2023) zakwalifikowały się dwie drużyny: uczniowie klasy 6a oraz 8b. Zwyciężyła klasa 6a (Julian Schmidt-Rauchut, Aleksander Wierzba, Adam Dodson). Bardzo gorąco im gratulujemy.

Nie tylko same wyścigi byly emocjonujące i innowacyjne. Na uwagę zasługuje również sposób losowania kolejności wykonywanych działań: "kostka ozobota" oraz "shake micro:bita". Cała akcja była poprzedzona konkursem prac na temat sztucznej inteligencji.

Ten niesamowity konkurs przygotowała nasza pani informatyk Gabriela Drwal. Wielkie podziękowania za organizację należą się również uczniom, którzy uczęszczają na koło z robotyki.

Zabawa z robotami nie kończy się dziś. Zainteresowani uczniowie naszej szkoły będą mogli nauczyć się programowania oraz obsługi takiego robota zarówno na zajęciach informatycznych jak również na wspomnianym już kole z robotyki.

Warto wspomnieć, że nasz sprzęt pozyskaliśmy z projektu NASK, #superkoderów z Fundacji Orange oraz laboratorium przyszłości.

Wszystkie etapy konkursu oraz Wielki Finał poprowadziły nauczycielki informatyki i matematyki: Gabriela Drwal oraz Jagoda Dusza.

Zapraszamy do oglądania naszej fotorelacji.

Powiązane osiągniecia