Spacer badawczy do pobliskiego parku

Klasy 2b i 3d wybrały się na spacer badawczy do pobliskiego parku. Było to doskonałe doświadczenie edukacyjne, które pozwoliło na praktyczne zdobywanie wiedzy i umiejętności. Uczniowie zabrali ze sobą różne narzędzia badawcze, takie jak: lupy, lornetki, miarki. Pomogły im one w obserwacjach oraz zbieraniu informacji na temat fenologicznych zmian w przyrodzie. Nawet w drodze do parku, uczniowie mierzyli odległości pomiędzy drzewami, sprawdzali, ile mierzą znalezione okazy: szyszki czy oryginalne kamienie. Po powrocie ze spaceru, dzieci zanotowały swoje obserwacje i wnioski w zeszytach. Taki badawczy spacer z pewnością pozwolił im rozwinąć umiejętności dokonywania pomiarów, orientacji w terenie, pracy w grupie oraz samodzielnej eksploracji świata przyrody.

Działanie realizowane w ramach projektu, pn. ,,Ekolekcje w ławce i na trawie" dofinansowanego z programu ,,EKOPRACOWNIA - zielone serce szkoły" ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.