Robotyka – klasy 6

Chętni uczniowie z klas 6 zakończyli dodatkowe, semestralne zajęcia z robotyki. Zaczęliśmy przygodą z Ozobotami, które uczyły logicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów. Praca zespołowa przyniosła wiele korzyści i zabawy. Na zakończenie bloku tematycznego dotyczącego tych małych robotów uczniowie wykonali własne makiety. Wybrane rekwizyty, wykonane przez młodzież posłużyły do „Zawodów Robotycznych”, które odbyły się u nas w szkole.

Kolejnym blokiem tematycznym było przetestowanie M-botów. Młodzież pracowała w programie mBlock, który wyzwolił w dzieciach chęć rywalizacji i dobrej zabawy. Przy pomocy kodów blokowych wprowadzenie w świat programowania nie było nigdy aż tak proste. Uczniowie z chęcią tworzyli pierwsze algorytmy.

Dzięki okularom VR i kostkom 3D dzieci zanurzyły się w wirtualnej rzeczywistości oraz miały możliwość fizycznej interakcji z gamą modeli 3D.

Na zakończenie dzieci poznały program Tinkercad, wykonały model podkładki pod Smartfon oraz zapoznali się z działaniem drukarki 3D.  Finalnie, wybraliśmy się na wycieczkę do Pracowni druku 3D w Siechnicach „3DEXPERT”, gdzie Pan Rafał Mrzygłódn poszerzył naszą wiedzę dotyczącą przyrostowego wytwarzania przedmiotów.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

Gabriela Drwal