Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności

Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day) obchodzimy 15 września. Choć często skupiamy się na kolorowych strojach w kropki, nie o strój tego dnia chodzi. To święto kreatywności, dzień, w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów, pasji. Tego dnia nauczyciele angażują dzieci w zajęcia, które pomogą im odkryć mocne strony i dadzą im odwagę, by powiedzieć o tym światu.

Początek tej historii ma miejsce w 2003 roku, kiedy to do amerykańskich księgarni trafiła książka pt. „Kropka”. To historia Vashti, która na lekcji plastyki dochodzi do wniosku, że niczego nie potrafi. Wszystkie dzieci stworzyły piękne prace, a ona jedna nie potrafiła wymyślić nic interesującego. Z pomocą przyszła nauczycielka, która zachęciła ją do działania: Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie.

I z tą jedną kropką wszystko się zmieniło. To początek drogi Vashti. Dzięki nauczycielce dziewczynka rozpoczęła piękną podróż w poszukiwaniu swoich talentów. Słowa nauczycielki pomogły dziewczynce przełamać się i postawić tę pierwszą kropkę.

Od tamtej pory kropka z opowiadania Petera H. Reynoldsa stała się symbolem kreatywności i inspirowania, a Międzynarodowy Dzień Kropki świętowany jest w szkołach i przedszkolach na całym świecie.

Niech każdy w tym dniu poczuje się wyróżniony i ważny!!!!