Kwalifikacje II Olimpiady Gier Planszowych IPN

W zeszłym tygodniu w dniach 23-24 listopada 2023 roku odbyły się regionalne kwalifikacje II Olimpiady Gier Planszowych IPN. Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w tej niecodziennej lekcji historii. Kilkunastu uczniów rywalizowało ze swoimi rówieśnikami z całego województwa w pięknych pomieszczeniach Klubu 4 Regionalnej Bazy Logistycznej Wojska Polskiego we Wrocławiu przy ul. Pretficza 24. Miejsce w finale w pierwszym dniu wywalczyli bracia Antek (4b) i Szymon (2a) Teichert. Pozostali uczniowie, choć nie dane im było zdobyć laur zwycięstwa wrócili zadowoleni i zmotywowani, aby spróbować swoich sił w przyszłym roku! Chcielibyśmy wymienić wszystkich śmiałków, godnie reprezentujących naszą szkołę w tych planszowych rozgrywkach:

Reprezentacje w grze “Miś Wojtek”:

Antoni Teichert (4b) i Szymon Teichert (2a);

Kornel Bugaj i Mateusz Maciejewski (4b);

Reprezentacja w grze “Niepodległa”:

Antoni Szarleja, Adam Butkiewicz, Nikodem Zaremba i Jakub Domaniecki  (7c)

Reprezentacja w serii “Gwiaździsta Eskadra”

Antoni Mrożek (7c) - 7. W obronie Lwowa

Piotr Gall (7c) - 303. Bitwa o Wielką Brytanię

Ignacy  Bugaj (7c) - 11. Alarm dla Warszawy

Reprezentacja w grze “Bitwa Warszawska”:

Aniela  Jaremko i Jakub Michalak (7b)

Reprezentacja w grze “ORP Orzeł”:

Antoni Teichert (4b) i Michalina Teichert (7b)

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich rodzicom za poświęcony czas, przygotowanie a przede wszystkim za wyśmienitą zabawę!

Magdalena Rachwał

Marlena Teichert