Koncert Faustyny Mercik i Sławomira Krysy w SP2

Nasza szkoła miała zaszczyt bycia gospodarzem koncertu muzycznego w wykonaniu pary młodych artystów, studentów Śląskiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Pani Faustyny Mercik i Pana Sławomira Krysy. Grono siechnickich melomanów miało przyjemność wysłuchania utworów Fryderyka Chopina, pieśni Mieczysława Karłowicza, Ignacego Paderewskiego oraz utworów Marka Grechuty, Michała Bajora, a także Grzegorza Turnaua. Przerywnikami między kolejnymi utworami były anegdoty muzyczne, które opowiadał Pan Sławomir. Cudowny głos Pani Faustyny i mistrzowski akompaniament Pana Sławomira sprawiły, że to niedzielne deszczowe popołudnie zapamiętamy długo. Wysoki poziom artystyczny koncertu został nagrodzony rzęsistymi brawami wypełnionej po brzeg auli szkolnej. Mamy nadzieję, że tego typu wydarzenia artystyczne staną się tradycją naszej szkoły.