Klasy 3a i 3b wzięły udział w warsztatach z panią leśnik

Klasy 3a i 3b wzięły udział w warsztatach z panią leśnik. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych i często zaskakujących faktów o lasach.

Leśnik opowiedział o różnych gatunkach roślin i zwierząt występujących na terenie naszej gminy. Dzieci oglądały również przyniesione okazy, poznajac je wielozmysłowo. Ponadto, miały szansę wziąć udział w dyskusji na temat tego, jakie działania możemy podjąć, aby chronić środowisko naturalne, w jaki sposób las wpływa na nasze codzienne życie. Uczniowie utrwalili swoją wiedzę na temat tego, jak racjonalnie korzystać z zasobów leśnych, tak aby go nie degradować i nie wpływać negatywnie na jego mieszkańców. Nasz gość opowiedział także o swojej pracy, na czym ona polega, jak wygląda jego mundur.

Pod koniec zajęć, uczniowie wypełnili karty pracy, systematyzując w ten sposób informacje na temat sadzenia drzew oraz zachowania równowagi między wykorzystaniem drewna a ochroną lasów.

Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Oleśnica Śląska za to, że nasi uczniowie mogli poznać tajniki lasów w tak inspirujący sposób!

Działanie realizowane w ramach projektu, pn. ,, Ekolekcje w ławce i na trawie" dofinansowanego z programu ,, EKOPRACOWNIA - zielone serce szkoły" ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.