Klasa 2c na warsztatach ekologicznych w Odra Centrum we Wrocławiu

Uczniowie z klasy 2c dziś mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach ekologicznych w Odra Centrum we Wrocławiu, w ramach realizacji zadań EKOPRACOWNI. Ta fascynująca wyprawa edukacyjna pozwoliła dzieciom zgłębić tajniki znaczenia rzeki dla miasta i dla ekosystemu.

W trakcie wizyty uczniowie zdobyli niezwykle wartościową wiedzę na temat roli, jaką odgrywa rzeka w życiu miasta. Dowiedzieli się, dlaczego rzeki są niezbędne, jak istotne jest ich ochrona oraz jaką wagę ma woda nie tylko dla nas, ale dla całego środowiska. Zajęcia pozwoliły dzieciom lepiej zrozumieć, jak ważne jest odpowiedzialne korzystanie z tego zasobu, a także jakie proste kroki można podjąć, by oszczędzać wodę w codziennym życiu domowym.

Wartość warsztatów polegała nie tylko na poznawaniu roli rzeki, ale i na wprowadzeniu w tajniki innowacyjnych rozwiązań ekologicznych. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z techniką hydroponiki, odkryć aktualny stan żeglugi oraz zrozumieć koncept Zero Waste. To niezwykle ważne zagadnienia, które zwracają uwagę na ekologiczne podejście do życia i konieczność zmiany nawyków na rzecz ochrony naszej planety.

Agnieszka Haber