Klasa 2b wybrała się nad miejski staw wędkarski

Klasa 2b wybrała się nad miejski staw wędkarski. Podczas spaceru uczniowie obserwowali różne gatunki roślin rosnących wokół stawu. Dyskutowali na temat tego, jakie warunki są odpowiednie do wzrostu i rozwoju tych roślin oraz jaką funkcję pełnią w ekosystemie stawu. Dzieci podjęły próbę ustalenia, w jaki sposób rośliny dostosowały się do życia w wodzie i na brzegach stawu. Spacer stał się również doskonałą okazją do zastosowania metod aktywnego uczestnictwa w lekcji. Uczniowie zamienili się bowiem w młodych badaczy przyrody i przy pomocy różnych narzędzi badawczych eksplorowały przyrodę. Za pomocą lornetek obserwowały kaczki pływające po stawie. Miarki zaś posłużyły do mierzenia obwodu drzew rosnących nad stawem oraz wysokości trzcin i pałek wodnych. Dzieci zapoznały się także z zasadami dokarmiania ptaków wodnych.

Spacer z pewnością poszerzył wiedzę uczniów na temat środowiska naturalnego oraz był przyjemnym czasem spędzonym na świeżym powietrzu.

Działanie realizowane w ramach projektu, pn. ,,Ekolekcje w ławce i na trawie" dofinansowanego z programu ,,EKOPRACOWNIA - zielone serce szkoły" ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.