Klasa 2b na wycieczce w Przedsiębiorstwie Produkcji Ogrodniczej ,,Siechnice

Klasa 2b miała okazję odwiedzić Przedsiębiorstwo Produkcji Ogrodniczej ,,Siechnice". Uczniowie z zapartym tchem zwiedzali szklarnie pełne soczystych pomidorów. Pan Paweł Mederski z zaangażowaniem opowiedział dzieciom na czym polega praca przy tych roślinach, jak należy się nimi opiekować i w jaki sposób stworzyć dla nich najbardziej optymalne warunki rozwoju. Pracownicy przedsiębiorstwa podzielili się także swoją wiedzą na temat procesu produkcji oraz zaprezentowali rozwiązania techniczne stosowane przy uprawie pomidorów. Uczniowie zobaczyli, m.in. nowoczesny komputer klimatyczny, pozwalający zmniejszyć zużycie energii cieplnej, poznali tajniki uprawy bezglebowej z wykorzystaniem podwieszanych rynien uprawowych. Dowiedzieli się także, że za proces zapylania odpowiedzialne są trzmiele, które dają początek każdemu przepysznemu owocowi. Zwiedzanie szklarni z pewnością było niezapomnianym przeżyciem dla dzieci. Do szkoły wróciły zafascynowane opieką nad roślinami.

Dziękujemy za umożliwienie nam tej wizyty!

Działanie realizowane w ramach projektu, pn. ,,Ekolekcje w ławce i na trawie" dofinansowanego z programu ,,EKOPRACOWNIA - zielone serce szkoły" ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.