I Olimpiada Gier Planszowych IPN we Wrocławiu

I Olimpiada Gier Planszowych IPN we Wrocławiu, odbyła się w dniach 3–4 listopada 2022 w godz. 9.00–16.00 w gościnnych progach Klubu 4 Regionalnej Bazy Logistycznej Wojska Polskiego we Wrocławiu przy ul. Pretficza 24.

Olimpiada była wyjątkową okazją do przeprowadzenia aktywnych lekcji historii najnowszej. Tematyka gier planszowych wydawanych przez IPN jest ściśle związana z procesem odzyskiwania niepodległości, wysiłkiem zbrojnym polskiego żołnierza, a także martyrologią Polaków.

W głównych miastach Polski od października do lutego odbywają się kwalifikacje regionalne. Najlepsi będą mogli powalczyć o medale podczas finałowych, kilkudniowych rozgrywek na Stadionie Narodowym w Warszawie w kwietniu 2023 roku.

Podczas Olimpiady zostały rozegrane turnieje następujących gier wydanych przez Instytut Pamięci Narodowej:
- ZnajZnak
- Miś Wojtek
- Bitwa Warszawska
- ORP Orzeł
- Gwiaździsta Eskadra
- Niepodległa

Nasi uczniowie uzyskali wysokie miejsca ale niestety nie udało się żadnej drużynie wśród licznej reprezentacji z naszej szkoły zająć 1 miejsca kwalifikującego ją do finału w Warszawie. Najbliżej sukcesu był Antek Teichert, który w grze ORP Orzeł zajął 2 miejsce. Antek ubiega sie o dzika kartę na występ w wielkim finale na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Marlena Teichert i Witold Szymański

Powiązane osiągniecia