Europejski Dzień Języków 2023

W dniu 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku. W związku z tym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach, aby uczcić jego obchody. Uczniowie klas 1-3 przygotowali indywidualnie angielskie lub niemieckie „flagi łapki” (ponad 100 prac!), z których powstało drzewo- plakat. Uczniowie klas 4-8 przygotowali plakat w formacie A2 przedstawiający flagę i oryginalną nazwę wybranego kraju europejskiego oraz 5 zwrotów w języku tego kraju.

Wyniki konkursów przedstawiają się następująco:

Klasy 1-3:

Klasy 1:

1 miejsce: Vecherko Myroslav (1A)

2 miejsce: Milena Dziubek (1B)

3 miejsce: Ada Szala i Julia Witkowska (1D)

Wyróżnienia: Karolina Bor (1B), Iga Jagieło (1E), Laura Suszko (1C), Oliwia Serek (1D), Hubert Pawelec (1A)

Klasy 2:

1 miejsce: Kornelia Bilska (2E)

2 miejsce: Kornelia Zielonka (2E)

3 miejsce: Kuba Wierzbicki (2E)

Wyróżnienia: Marysia Lizak (2C), Łucja Rutkowska (2A), Ewa Dybał (2E), Bruno Chmura (2C), Lena Kozłowska (2C)

Klasy 3:

1 miejsce: Oliwia Rabiega (3E)

2 miejsce: Agata Krzymianowska (3A)

3 miejsce: Borys Kowalicki (3C)

Wyróżnienia: Zosia Kozdrowicka (3B), Klara Rutkowska (3C), Dawidziuk Zuzanna (3E)

Klasy 4-5:

1 miejsce- Klasa 4B (Rumunia)

2 miejsce- Klasa 5D (Węgry)

3 miejsce- Klasa 5C (Ukraina)

Klasy 6-8:

1 miejsce- Klasa 7B (Islandia)

2 miejsce- Klasa 8A (Dania)

3 miejsce- Klasa 6C (Finlandia)

Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!!!

Dziękujemy za udział w konkursie wszystkim uczniom i klasom. Zapraszamy do uczestnictwa w rywalizacji za rok!

Plakaty klas oraz projekty indywidualne można było podziwiać na wystawie na korytarzach szkolnych zarówno w „starej” jak i nowej szkole.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z konkursu (także na FB).

Koordynatorki konkursu:

Patrycja Ołubczyńska (kl.1-3)

Natalia Cisło, Beata Horbal (kl.4-8)

Powiązane osiągniecia