Europejski Dzień Języków

W dniu 26 września (Europejski Dzień Języków) na 5 lekcji w auli szkolnej odbył się konkurs wiedzy o krajach europejskich dla klas 4-8. Do konkursu przystąpiło 12 drużyn 2-osobowych z klas, które wykonały zadanie kwalifikacyjne (tzn. przesłały zdjęcie charakteryzujące dany kraj wraz z jego opisem) w określonym wcześniej terminie. Z nadesłanych fotografii powstała prezentacja- quiz. Na jej postawie drużyny wzięły udział w rywalizacji. Ich zadaniem było przyporządkowanie jak największej liczby krajów do wyświetlanych slajdów i ich opisów.

I tak zwycięskimi drużynami okazały się:

I miejsce- klasa 8A (Kwit Miłosz, Wycisk Wojciech)

II miejsce- klasa 7B (Skórska Michalina, Suszko Amelia)

III miejsce-klasa 8C (Kostrzewa Maja, Tysiorowski Kacper)

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom wiedzy i sukcesów!

Gratulujemy też klasie 4C (Górecki Bartosz, Jakubiec Antonia), która dzielnie walczyła o III miejsce i uplasowała się tuż za drużynami ze starszych klas!!!

Zdjęcia krajów i ich opisy można było podziwiać na wystawie na korytarzu szkolnym (I piętro obok auli).

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z konkursu (także na FB).

Zapraszamy do rywalizacji za rok!

Koordynatorki konkursu
Beata Horbal, Joanna Borecka-Papiorek