Światowy Dzień Wody

Uczniowie z klas: 2b i 2c mieli okazję spotkać się z panią Agnieszką Piwowar, reprezentującą lokalną firmę O!Nawodnieni, z okazji Dnia Wody. Pani Agnieszka przybliżyła uczniom tematykę ekologicznych opakowań oraz znaczenie picia wody z szklanych butelek. Dzięki jej wykładowi dzieci zrozumiały, dlaczego ochrona środowiska i wybór odpowiednich opakowań są ważne dla naszej planety.

Podczas spotkania odbyła się również owocna dyskusja na temat oszczędzania wody. Uczniowie wymieniali się pomysłami i strategiami, jak można zmniejszyć zużycie wody w codziennym życiu, co pokazuje ich zaangażowanie w dbanie o środowisko i odpowiedzialne korzystanie z zasobów naturalnych.

Działanie realizowane w ramach projektu ,,Ekolekcje w ławce i na trawie" dofinansowanego z programu ,,EKOPRACOWNIA - zielone serce szkoły" ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.