Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto państwowe, święto oświaty i szkolnictwa wyższego, ustanowione 27 kwietnia 1972 roku na mocy ustawy, Karty praw i obowiązków nauczyciela. Święto to upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu rozbiorowego z dnia 14 października 1773 roku. Ten szczególny dzień skłania wszystkich przyjaciół polskiej szkoły do zadumy, jest okazją do refleksji nad sensem obranych celów, uświadamia, iż podejmowany trud jest źródłem satysfakcji i społecznego uznania.

W naszym gimnazjum odbyła się uroczysta akademia, poświęcona temu dniowi. Młodzież przedstawiła krótki program artystyczny. Wystąpił m.in. Sławomir Krysa, grając poloneza i mazurka Chopina, a także zaprezentował się zespół Awista w piosenkach "Matulu moja", "Bardzo smutna piosenka retro". Swoje umiejętności taneczne pokazali również uczniowie klasy II a, Dajana Gaweł i Sławek Kolesnik. Na zakończenie uroczystości Klaudia Rozwadowska i Piotr Sycz złożyli dyrekcji, wszystkim nauczycielom i pracownikom naszego gimnazjum serdeczne, płynące z głębi serca podziękowania i życzenia. Życzenia wyrażone zostały również śpiewem Plurimos annos w wykonaniu zespołu Avista. Po zakończonej uroczystości, grono pedagogiczne udało się na spotkanie z dyrekcją i poczęstunek. Wyróżnieni nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali z rąk dyrektora nagrody.