Działania Koła Przyrodniczego

W ramach koła przyrodniczego ,,Zielone serce" klasa 2b miała okazję wziąć udział w lekcji przyrody w nowej sali - ekopracowni. Zajęcia były bardzo ekscytujące i pouczające, ponieważ uczniowie korzystali z mikroskopów. Lekcję rozpoczęli od poznania budowy mikroskopu i prezentacji, w jaki sposób prawidłowo go używać. Następnie, każdy uczeń samodzielnie przygotował szkiełka i preparat, który chciał zbadać po mikroskopem. Było to niesamowite doświadczenie, ponieważ uczniowie mogli przyjrzeć się różnym strukturom i organizmom, których gołym okiem nie dałoby się zobaczyć. Dzieci z zapałem badały różne próbki, takie jak: liść cebuli, kora brzozy, ludzki włos, skórka cytryny. Wszyscy byli zdumieni tym, jak różnorodny i fascynujący jest świat mikroorganizmów. Po podsumowaniu zajęć, uczniowie zgodnie zaproponowali kolejne pomysły dotyczące lekcji badawczych w ekopracowni. Działanie realizowane w ramach projektu, pn. ,,Ekolekcje w ławce i na trawie" dofinansowanego z programu ,,EKOPRACOWNIA - zielone serce szkoły" ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.