Drzwi otwarte Gimnazjum

31 marca 2012 r. odbyły się w naszym Gimnazjum Drzwi Otwarte Szkoły. Rozpoczęliśmy je w auli występami uczniów z Ogniska Muzycznego oraz naszego zespołu wokalnego"Avista", prowadzonego przez Panią Agatę Kopacką.

Zebrani w auli mogli również obejrzeć prezentację o naszej szkole przedstawioną przez Panią Beatę Stal.

Podczas zwiedzania Gimnazjum goście mogli uczestniczyć w doświadczeniach fizycznych i chemicznych pod nadzorem Pań Ewy Galewskiej i Marioli Ziółkowskiej, obejrzeć prezentację o kasztanowcach i zasięgnąć porad ogrodniczych u Pani Magdaleny Zatoń, a w sali matematycznej u Pani Jolanty Standio układać klocki i pogłowić się przy układankach logicznych. W sali 2.04 Pani Iwonę Gordziewicz zaproponowała zabawę plastyczną - Barok i Renesans, a grupa modelarska Pani Magdaleny Rachwał zaprezentowała swoje prace.

W holu Pani Katarzyna Haśkiewicz przygotowała degustację zdrowej żywności, a Pani Barbara Solarek prezentowała filmy o grupie teatralnej. Mogliśmy również obejrzeć wystawę "Podróże kształcą - Drezno", kupić ręcznie robione kartki okolicznościowe przygotowane przez Panią Jolantę Standio i ksiązki na Kiermaszu Taniej Książki w bibliotece u Pani Anny Tawkin.

Na zakończenie odbyły się mecze piłki halowej pomiędzy reprezentacją klas 6 Szkoły Podstawowej w Siechnice i reprezentacją klas I Gimnazjum oraz reprezentacjami klas drugich i trzecich Gimnazjum.