Cykl spotkań z dziećmi z Publicznego Przedszkola im. Św. Jana Pawła II w Siechnicach

Nasza szkoła rozpoczęła cykl spotkań z dziećmi z Publicznego Przedszkola im. Św. Jana Pawła II w Siechnicach. Współpraca będzie polegać na organizowaniu przez szkołę warsztatów i lekcji w nowej sali przyrodniczej - ekopracowni. Podczas zajęć przedszkolaki będą miały okazję poznać specyfikę szkoły, ale przede wszystkim wziąć udział w dostosowanych do ich wieku zajęciach. Pierwszą grupę przedszkolną gościliśmy już dzisiaj. Pięciolatki z grupy szóstej poznawały świat mikroskopijny, oglądały różnorodne struktury i organizmy, których nie widzą na co dzień. Dowiedziały się, jak działa mikroskop, z czego jest zbudowany. Samodzielnie przygotowały próbki do badań pod mikroskopem. Była to dla nich niezwykła przygoda, ponieważ większość z nich po raz pierwszy korzystała z mikroskopu. Mamy nadzieję, że współpraca naszej szkoły i przedszkola zachęci najmłodszych do poszerzania swojej wiedzy przyrodniczej, wspomoże także ich rozwój społeczny i emocjonalny.

Działanie realizowane w ramach projektu pn. ,,Ekolekcje w ławce i na trawie" dofinansowanego z programu ,, EKOPRACOWNIA - zielone serce szkoły" ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.