ISO 9001:2000

W dniu 14 października w naszej szkole odbyła się szczególna uroczystość, świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. O godzinie 8:00 młodzież gimnazjum podziękowała pedagogom za wytrwałość i entuzjazm w wychowywaniu młodych ludzi. Życzyła pomyślności w życiu osobistym i zawodowym oraz przedstawiła osiągnięcia artystyczne uczniów Gimnazjum.

Spektakl "Żywot Księżnej Anny z Przemyślidów" przybliżył widzom postać patronki szkoły. Na tle średniowiecznej muzyki aktorzy, do narracji kronikarza, prezentowali żywe obrazy z życia Księżnej Anny, znanej z działalności charytatywnej i dobroczynnej.

Ponadto zespół Awista zaśpiewał piosenki "Ale jestem", "Dni, których nie znamy" oraz kanon Prumilos Annos, a uczeń klasy Ib - Sławomir Krysa wykonał dwa utwory na fortepian, które zachwyciły publiczność. Laureaci tegorocznego konkursu recytatorskiego "Poezja Karola Wojtyły", odbywającego się z okazji Dni Papieskich pod hasłem "Jan Paweł II wychowawca młodzieży", przedstawili swoje interpretacje wierszy papieża.

O godzinie 10:00 młodzież zaprezentowała swoje osiągnięcia zaproszonym gościom: władzom gminy, radnym, dyrektorom szkół, przedstawicielom instytucji współpracujących ze szkołą, rodzicom oraz przedstawicielowi firmy audytorskiej.

Dyrektorzy i Przedstawiciel Kierownictwa ds systemu zarządzania jakością omówili drogę szkoły do certyfikatu (prezentacja „Droga do systemu” załączona na stronie).

Przedstawiciel firmy audytorskiej GlobalGROUP pan Marcin Sztajerski uroczyście przekazał certyfikat zgodności systemu zarządzania jakością z wymaganiami normy ISO 9001:2000 dyrektorowi Gimnazjum panu Cezarowi Szeligiewiczowi i pogratulował dyrekcji, Radzie Pedagogicznej, pracownikom szkoły wysiłku, staranności i zaangażowania w proces wdrażania systemu zarządzania jakością w naszej szkole.

Certyfikat został przyznany szkole 16 lipca 2008 roku. Dyrektor Gimnazjum oraz władze gminy wręczyli dyrektorom szkół i pracownikom szkoły nagrody z okazji święta edukacji.