Uroczystość Pasowania na uczniów klas pierwszych

We wtorek 23 października 2018 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klas pierwszych.
To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.
Na ceremonię przybyła Pani Anna Elżbieta Jerkiewicz - przewodnicząca Rady Mieszkańców oraz Rodzice. Uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych rozpoczęła się wystąpieniem Pana dyrektora Cezara Szeligiewicza, który powitał wszystkich zebranych i skierował gorące słowa do pierwszoklasistów.
Uczniowie przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.
Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał Pan dyrektor. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Siechnicach.
Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Nie zabrakło też upominków od rodziców w postaci rożków ze słodyczami.