Pamięć o Żołnierzach Wyklętych w naszej Gminie

W niedzielę 10 marca w naszej gminie uczciliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą, w której uczestniczył Burmistrz-p.Milan Usak, przedstawiciele samorządu gminnego, dyrektorzy szkół, strażacy i liczne poczty sztandarowe z okolicznych szkół. Podczas uroczystości uczniowie z Gimnazjum w Świętej Katarzynie  (obecnie SP nr 2 Siechnice) przybliżyli nam sylwetki Żołnierzy Niezłomnych, ich historie i dokonania.

Po mszy świętej odbył się II Gminny Konkurs Piosenki Żołnierzy Wyklętych, w którym wzięło udział wielu solistów oraz szkolne zespoły.  Mimo że był to dopiero drugi taki konkurs,  publiczność wypełniła salę po brzegi.

W kategorii klas 1-6:

I miejsce zajął Chór ze SP w Świętej Katarzynie i Zespół Batuta ze SP 1 w Siechnicach,

II miejsce – Bractwo Zuchowe ze SP 1 w Siechnicach i klasa 2b ze SP 2 w Siechnicach,

III miejsce – SeiRo Voices i klasa 5b ze SP w Żernikach Wrocławskich.

Kategoria klasy 6-gimnazjum:

I miejsce – Zespół Avista,

II miejsce – klasa 8b ze SP w Żernikach Wrocławskich.

Kategoria soliści:

I miejsce – Oliwia Papiorowska,

II miejsce Cezary Szczeciński  i Aleksandra Siemasz,

III miejsce Zofia Ćwik.

Udało się połączyć dobrą zabawę z oddaniem czci polskim bohaterom.

Weronika Adamowicz

Powiązane osiągniecia