Olimpiada Matematyczna Juniorów

W dniu 27 września 2018r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Siechnicach odbyła się Olimpiada Matematyczna Juniorów. 21 uczniów  przystąpiło do części testowej zawodów pierwszego stopnia. Wyzwanie XIV edycji OJM  podjęła młodzież z klas 7, 8 oraz oddziałów gimnazjalnych. Test trwał 75minut i składał się z 15 zadań zamkniętych z możliwością wielokrotnego wyboru. Szkolne eliminacje konkursu  przeprowadziła pani Jagoda Dusza (Św. Katarzyna) i pani Gabriela Drwal (Siechnice).

Przed uczniami jeszcze część korespondencyjna. Listy z rozwiązanymi zadaniami należy przesłać listem poleconym do Komitetu Okręgowego do dnia 15 października – liczy się data stempla pocztowego.

Zawody II stopnia: 12 stycznia 2019 r.

Zawody III stopnia: 23-24 marca 2019 r.

Finaliści mogą kontynuować naukę w dowolnej szkole ponadgimnazjalnej (średniej) z pominięciem standardowej procedury rekrutacyjnej.

Życzymy powodzenia naszym uczniom.

Powiązane osiągniecia