Aleksandra Offman z kl.3A uzyskała tytuł laureata w VI Dyktandzie Niepodległościowym - Po polsku o historii

Z przyjemnością informujemy, że nasza uczennica Aleksandra Offman z klasy III A uzyskała tytuł laureata w VI Dyktandzie Niepodległościowym "Po polsku o historii", które zostało przeprowadzone jednocześnie w sześciu województwach. Konkurs został zorganizowany przez Fundację "Zawsze warto", która wspiera wszelkie formy edukacji, aktywności i świadomości społecznej a także przez Stowarzyszenie Polonistów. Organizatorem uroczystej Gali, na której nagrodzono dziś najlepszych uczniów bylo XIV Liceum Ogólnokształcące. Impreza odbyła się w Domu Kultury "Bakara" we Wrocławiu, gdzie Aleksandra odebrała nagrodę i dyplom z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Dodatkową nagrodą było zaproszenie do Centrum Historii Zajezdnia. Pragniemy dodać, ze Bartosz Stanek z klasy 5 c, Michał Czyżkowski z klasy 8a i Wojciech Haładewicz z 3 a uzyskali w tym konkursie wyróżnienie. Etap szkolny konkursu przeprowadziły w szkole nauczycielki języka polskiego - Barbara Martyna i Agata Suty. Po uroczystej Gali Ola wraz z opiekunem, nauczycielka języka polskiego - Agatą Suty, miała możliwość zwiedzania Centrum Historii Zajezdnia.

Powiązane osiągniecia